Trucker

Ponořte se do světa užitkových vozidel

Trucker

Doprava

Linde uvádí elektrický vozík pro užitečné zatížení do 1 tuny

-red- 24.10.2020 08:00

Linde E10

Nový elektrický vozík Linde E10 je univerzální a využitelný v mnoha průmyslových odvětvích. Může přepravovat zboží o hmotnosti až 1 tuny a umí vjet i do nákladního výtahu. Linde Material Handling touto novinkou rozšiřuje své portfolio průmyslových manipulačních vozíků o flexibilní stroj vybavený řadou komfortních a bezpečnostních prvků.

„Téměř v každém průmyslovém odvětví existují činnosti, které vyžadují obzvláště úzký, krátký a zároveň velmi lehký manipulační vozík, který může vjet i do nákladního výtahu,“ vysvětluje Vladislav Záveský, Product Manager z Linde Material Handling.

„Vyšli jsme proto potřebám našich zákazníků vstříc a připravili nový vozík Linde E10 s kapacitou nosnosti až do 1 tuny, který je všestranným pomocníkem pro každodenní logistiku. Vozík Linde E10 je k dispozici s klasickou olověnou nebo lithium-iontovou baterií, je jen o málo širší než standardní europaleta a může pracovat i v úzkých uličkách. Díky poloměru otáčení pouhých 1 317 mm dokáže manévrovat i ve velmi stísněných prostorech,“ doplňuje základní informace o novince Vladislav Záveský z Linde Material Handling.

Vozík E10 je přednostně navržen pro převoz nákladů na krátkou vzdálenost. Nemá proto sedačku pro řidiče, který tak na vozíku pouze stojí. Pro jeho pohodlí je však instalováno polstrované opěradlo. Řidič může do vozíku nastoupit z obou stran, aniž by musel příliš zvedat nohy.

Součástí standardní výbavy je systém automatického snížení rychlosti v zatáčkách a v oblasti nad volnou výškou zdvihu sloupu. Bezpečnostní spínač „mrtvého muže“ je integrovaný do podlahové rohože plošiny řidiče. Zajišťuje, že se vozík rozjede pouze tehdy, když řidič stojí v obrysu podvozku.

I přesto, že uspořádání prostoru řidiče je ryze funkční, nedochází ke snížení komfortu pro obsluhu. Optimálně uspořádané ovládací prvky a úzké profily ochranného rámu a zdvihového sloupu zajišťují maximální volnost pohybu a vynikající výhled na náklad a okolí. Pro dokonalé pohodlí řidiče je navíc plošina odtlumená od vibrací a rázů.

Pro případy, kdy je při manipulaci s nákladem nutné časté couvání, může být vozík vybaven dvojitou sadou ovládacích pák a rukojetí, vpředu a vzadu. Pravá paže řidiče se navíc může opírat o širokou loketní opěrku.

Volitelné vybavení vozíku E10 zahrnuje mimo jiné stříšku z pancéřového skla, která zajišťuje nerušený výhled nahoru a ochranu i před drobnými padajícími předměty. Bezpečnostní světla Linde BlueSpot a Linde TruckSpot varují chodce před blížícím se vozíkem pomocí signálních bodů promítaných na zem.

Zdroj: Zdroj: Linde Material Handling Česká republika s.r.o., Crest Communications a.s.

Fotogalerie

Vstup do diskuze (0)   Tisk Facebook Twitter



Newsletter

Přejete si odebírat newsletter?





Partneři webu

scania-logo 134781

logomercedes 133902



Další články

  • HESTI Group uvádí na trh novou generaci návěsových pneumatik KRONE Trusted Tyre Comfort KT231

    Výhradní dovozce značky KRONE na český trh představuje novou generaci... >>

  • Scania a Cometto vystavují na veletrhu Bauma samohybnou elektricky poháněnou plošinu

    Švédská automobilka spojila síly s italskou společností Cometto, která... >>

  • ČESMAD Slovakia odmieta povinné kvóty na lokálne bezemisné vozidlá

    Združenie cestných dopravcov Slovenskej republiky striktne odmieta akékoľvek... >>

  • Poznačte si do kalendáře: Truck & Cargo Expo – největší odborná výstava v ČR

    1. středoevropský veletrh nákladních vozidel a logistiky – Truck & Cargo... >>

  • Dachser Czech Republic odbavil v roce 2024 rekordní počet zásilek

    Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic realizoval v loňské roce... >>

  • Dopravcům stoupají náklady na mýto, také kvůli „pokutám“ za CO2 loni zaplatili 17,16 miliardy Kč!

    Dopravní společnosti loni zaplatili na mýtném rekordních více téměř 17,2... >>

  • Bridgestone má nové pneumatiky pro smíšený provoz nákladních vozidel v mírných podmínkách

    Nové pneumatiky M-Steer 002 a M-Drive 002 jsou vhodné na běžné silnice i... >>

  • DB Schenker zařadil do flotily tři nové elektrické tahače Volvo FH Aero Electric

    Flotilu nákladních vozidel DB Schenker rozšířily tři nové modely FH Aero... >>




Menu

  • Novinky |
  • Truck |
  • Van |
  • Historie |
  • Časopisy |
    • Trucker
    • Doprava a silnice
  • Bus |

Newsletter
O nás

Vyhledávání

Právě
v prodeji
Trucker
č. 3-4/2025

Předplatné

Trucker

Novinky | Truck | Van | Historie | Časopisy | Bus |

Všechna práva vyhrazena © | 2011 - 2025 Redakce Trucker | Mapa stránek | Redakce stránek | Napište nám | Předplatné | RSS | GDPR | CMP | Autoři
design by zmares | system by SABRE |