Trucker

Ponořte se do světa užitkových vozidel

Trucker

Truck

Euroskills s českou reprezentací z líhně značky Scania

-red- 01.09.2021 08:00

Tomáš Eichler bude reprezentovat Českou republiku a Scanii na mezinárodní soutěži řemeslných a odborných dovedností Euroskills.

Tomáš Eichler bude jedním ze čtveřice Čechů, kteří se v září ve Štýrském Hradci zúčastní mezinárodní soutěže řemeslných a odborných dovedností Euroskills. Absolvent stipendijního programu Mladí Profesionálové Scania poměří síly se svými evropskými soupeři od 22. do 26. září v údržbě nákladních vozidel.

„Na soutěž se velmi těším, protože práce mechanika mne velmi baví a nákladními auty žiju prakticky odmalička,“ říká Tomáš Eichler, kterého jeho záliba přivedla nejprve k podání přihlášky do stipendijního programu Mladí Profesionálové Scania a následně k práci v servisu. Že právě Tomáš bude reprezentovat Českou republiku a společnost Scania na mezinárodní soutěži Euroskills, nebylo těžké určit.

„Tomáš měl už během studia nadprůměrné výsledky a i proto jsme mu po zisku výučního listu nabídli pozici mechanika v servisu Scania v Modleticích. Má stále touhu se učit novým věcem, je velmi pracovitý a proto byl naší jasnou volbou. Věřím, že se může směle měřit s nejlepšími mechaniky v Evropě a také to ve Štýrském Hradci ukáže,“ říká vedoucí stipendijního programu Mladí Profesionálové Scania Radek Kindl.

Tomáš Eichler to ale nebude mít jednoduché, protože soutěž mechaniků nákladních vozidel bude probíhat na automobilech konkurenčních značek. „Věřím, že to Tomáš zvládne. Základy jsou naštěstí pro všechna vozidla velmi podobná, ale při diagnostice poruch jsme se například museli naučit pracovat se softwarem jiných značek. Naštěstí nám naše konkurence vyšla vstříc a mohli jsme tak absolvovat krátká školení přímo v jejich servisech. Děkuji všem, kteří nám v přípravě pomohli,“ shrnuje přípravu Jan Buřič, který má ve společnosti Scania na starosti technická školení.

Společnost Scania navíc poskytne české reprezentaci na cestu do Štýrského Hradce autobus. A na palubě se mohou všichni jako reprezentanti skutečně také cítit, protože se bude jednat o autobus, kterým jezdí český hokejový tým.

Do letošních Euroskills, které jsou považovány za obdobu olympijských her pro technické obory a řemesla, se zapojí 400 soutěžících z 26 evropských států. Barvy České republiky budou kromě Tomáše Eichlera hájit také Patrik Procházka (opravář chladících zařízení), David Voráček (obkladač) a David Ryšavý (malíř). Organizaci celé akce v České republice a vyslání výpravy do Rakouska zajišťuje Česká Hospodářská Komora.

Zdroj: Scania Czech Republic s.r.o.

Fotogalerie

Další články o stejné značce | Vstup do diskuze (0)   Tisk Facebook Twitter



Newsletter

Přejete si odebírat newsletter?





Partneři webu

logo 133504

ford-trucks-logo-s-claimem 133523



Další články

  • Rodina MAN Individual Lion S se rozrůstá

    MAN TGX Individual Lion S originálními úpravami kabiny a interiéru zaujal... >>

  • Dachser plánuje zakoupit 50 plně elektrických nákladních vozidel eActros LongHaul

    Mezinárodní logistický provider Dachser se podpisem Letter of Intent rozhodl... >>

  • Evropské společnosti rozšiřují své flotily o 100% elektrická vozidla Renault Trucks

    Značka Renault Trucks aktivně pomáhá svým zákazníkům v procesu dekarbonizace... >>

  • Rekordní rok v prodejích i podílu na trhu pro Volvo Truck Czech

    Automobilový trh čelil v roce 2022 nemalým výzvám: kromě nedostatku komponentů... >>

  • Velký zájem o regionální elektrická vozidla: Scania má stovky objednávek

    Scania představila svou novou generaci regionálních elektrických vozidel... >>

  • Macíkovi odražený kámen zablokoval brzdy

    Závodníci na Rallye Dakar odstartovali do 2. etapy. Aby se dostali do cíle u... >>

  • Ostravský závodní tým Fesh Fesh pokračuje na Dakaru už jen se dvěma kamiony

    Obrovská smůla potkala ostravský tým Fesh Fesh hned v úvodu Rallye DAKAR. V... >>

  • TATRA na Rallye Dakar

    Čtyřicátý pátý ročník Rallye Dakar načne svoji pouť ještě v tomto roce. Na... >>




Menu

  • Novinky |
  • Truck |
  • Van |
  • Historie |
  • Časopisy |
    • Doprava a silnice
    • Trucker
  • Bus |

Newsletter
O nás

Vyhledávání

Právě
v prodeji
Trucker
č. 12/2022

Předplatné

Trucker

Novinky | Truck | Van | Historie | Časopisy | Bus |

Všechna práva vyhrazena © | 2011 - 2023 Redakce Trucker | Mapa stránek | Redakce stránek | Napište nám | Předplatné | RSS | GDPR | CMP | Autoři
design by zmares | system by SABRE |