Trucker

Ponořte se do světa užitkových vozidel

Trucker

Truck

FESH FESH GROUP zazářil na BAJA SPAIN s novým speciálem

-red- 27.07.2021 08:00

FESH FESH GROUP zazářil na BAJA SPAIN s novým speciálem

Dvoudenní rallye Baja Spain 2021, která se odehrála během posledního červencového víkendu, je minulostí. Ostravský tým Fesh Fesh Group v kategorii kamionů vybojoval 3. místo.

Ostravský tým si do Španělska dovezl otestovat nový kamion, jehož stavbu dokončil v minulém roce. „Náš nový speciál je postavený na podvozku Tatra a má genetiku Fordu. Vzhledem k použitým komponentům je oficiální značka vozidla Ford,“ představuje novinku majitel týmu a zároveň pilot Tomáš Vrátný. „Je to první vývojový stupeň ve stavbě další řady našich závodních speciálů. Proti našim původním „jamalkám“ je např. kabina je posunuta kousek dál za přední nápravu. To dává posádce lepší jízdní komfort a vozidlu lepší stabilitu a ovladatelnost,“ pokračuje v charakteristice Tomáš Vrátný.

Vozidlo Ford Cargo Evo I je dlouhé 6 100 mm, široké 2 540 mm, a vysoké 3 310 mm. Rozvor činí 4 290 mm a celková hmotnost vozidla je 8 400 kg. Je postaveno na tatrováckém podvozku 4x4 a je poháněno 13litrovým šestiválcem o výkonu 1 000 koňských sil. Hnací trakt je doplněn šestistupňovou automatickou převodovkou Allison. Kabina je použita z modelu Ford Cargo 1848T a kapota je také značky Ford modelu L8501. Vozidlo je odpruženo tlumiči Donerre, jejich výrobce patří do skupiny Ostra.

Fesh Fesh Group odjížděl do Španělska s hlavním cílem otestovat techniku před blížící se rallye DAKAR 2022. V kvalitně obsazené kategorii kamionů vybojoval celkové 3. místo. Posádku vozidla se startovním číslem 705 tvořil Tomáš Vrátný, mechanikem byl Jaromír Martinec a navigoval polský rallyový profesionál Bartolomiej Boba.

Rallye se jela na 3 etapy. V páteční části pozlobilo posádku Tomáše Vrátného ucpané palivové vedení. Po odstranění závady pak posádka s novým speciálem Ford Cargo EVO I odjela velmi slušně 2. etapu, ve které skončila na 2. místě. V sobotní 3. etapě se ale bohužel zopakoval problém s palivovou soustavou a tým Fesh Fesh tak nakonec bral až třetí celkové místo. První místo v kategorii kamionů patří Big Shock Racing týmu Martina Macíka.

„Naši účast hodnotím velmi pozitivně. Je to spousta zkušeností, spousta zážitků. A právě tady máme zažívat problémy, na menších závodech, jako tento, kde se daleko snáz řeší. Abychom se připravili na větších rallye, jako je DAKAR nebo SILK WAY. Tam už by se takové věci stávat neměly. Hodně jsme se prali s tlakem paliva, ale nakonec jsme cíl zvládli,“ komentuje účast týmu Fesh Fesh jeho šéf Tomáš Vrátný, který zároveň řídí celou skupinu Ostra.

„V sobotní 2. etapě jsme při průjezdu jednoho z mostků na trase bohužel špatně odhadli stopu a zavadili jsme střechou o mostní oblouk. Byla to slušná pecka, ale naštěstí to byly pouze vrchní lamináty, a s tím si snadno poradíme,“ doplňuje informace ze závodu Tomáš Vrátný.

Baja Aragon je klasický kratší závod, který mnohé týmy vnímají jako tréninkovou platformu. Jede se v členité krajině středního Španělska v okolí města Teruel, kde terén svým charakterem připomíná Marocké etapy. Trať je poměrně rychlá, ovšem tím zrádnější mohou být rozbité kamenité úseky. Tato rallye je rovněž známá svými zrádnými klimatickými podmínkami – téměř pravidelně posádky zaskočí hustý přívalový déšť, který prašné cesty rázem promění v blátivou klouzačku. O to pestřejší pak celý závod je, a proto je mezi příznivci rallye tak oblíbený.

O Fesh Fesh Group

Fesh Fesh Group podniká v oblasti motorsportu. Zaměřuje se na poskytování motorsportových produktů a služeb – stavba speciálů, pronájem závodní techniky, marketingová činnost a samozřejmě účast na sportovních akcích. Členové týmu mají bohaté zkušenosti z Rallye DAKAR, Africe Eco Race, Silk Way Rallye, Baja Cross Country a dalších. Fesh Fesh Group je součástí skupiny Ostra.

Zdroj: FESH FESH Group v.o.s., OSTRA GROUP a.s.

 

Fotogalerie

Vstup do diskuze (0)   Tisk Facebook Twitter



Newsletter

Přejete si odebírat newsletter?





Partneři webu

scania-logo 134781

logomercedes 133902



Další články

  • Volvo představuje vylepšené elektrické modely, slibuje dojezd až 700 km!

    Volvo Trucks odhaluje přepracovaná elektrická vozidla se silnějším pohonem... >>

  • V Kopřivnici slaví. Model Tatra Force je na trhu už dvacet let!

    Automobilka Tatra Trucks hovoří, že řada Force od svého uvedení zásadně... >>

  • Volvo FH s vodíkovým spalovacím motorem? Už brzy ve vašem zpětném zrcátku!

    Švédská automobilka zahájila testování těžkých nákladních vozidel poháněných... >>

  • Sbírku historických vozidel Tatra obohatil hasičský speciál 148 6x6

    Tatra oznámila, že do Kopřivnice dorazil historický unikát KHA 32 postavený na... >>

  • Nový MAN TGX 41.640 8x4/4 zvládne soupravy o hmotnosti 250 tun

    Srdcem nového tahače je přeplňovaný řadový šestiválec D3876 s maximálním... >>

  • Daimler Truck připravuje rozšíření výrobní sítě stavbou nového závodu v Chebu!

    Mercedes Benz Trucks plánuje v budoucnu rozšířit stávající síť továren o nový... >>

  • Armáda České republiky převzala nové cisternové soupravy s tahači Scania

    AČR převzala tři nové cisternové návěsové soupravy s tahači Scania, určené k... >>

  • Megawattové nabíjení v praxi. Prototyp Mercedesu eActros 600 za polárním kruhem

    Mercedes-Benz Trucks testoval dva prototypy eActros 600 na trase dlouhé zhruba... >>




Menu

  • Novinky |
  • Truck |
  • Van |
  • Historie |
  • Časopisy |
    • Doprava a silnice
    • Trucker
  • Bus |

Newsletter
O nás

Vyhledávání

Právě
v prodeji
Trucker
č. 1-2/2026

Předplatné

Trucker

Novinky | Truck | Van | Historie | Časopisy | Bus |

Všechna práva vyhrazena © | 2011 - 2026 Redakce Trucker | Mapa stránek | Redakce stránek | Napište nám | Předplatné | RSS | GDPR | CMP | Autoři
design by zmares | system by SABRE |