Trucker

Ponořte se do světa užitkových vozidel

Trucker

Truck

Nové vozidlo Scania pro svoz odpadu v Moravské Třebové

-red- 19.03.2021 12:00

Nové vozidlo Scania pro svoz odpadu v Moravské Třebové

Technické služby se musejí v době pandemie potýkat s nárůstem odpadů z domácností. Většinou se jedná o plasty a obalové materiály, které je nutno vyvážet častěji.

V Moravské Třebové a okolních obcích tak uvítali nové vozidlo Scania, které pomůže vyřešit narůstající potřebu svozu odpadu. Jedná se o vozidlo Scania s nízkou kabinou řady L, které je poháněno devítilitrovým vznětovým pětiválcem o výkonu 360 koní a s nástavbou od společnosti Hanes.

„Tuto kabinu jsme si vybrali, protože výrazně usnadňuje posádce častý nástup do vozidla a potřebujeme mít místo pro řidiče a další 3 pracovníky. Kromě toho je kabina také velmi pohodlná, což posádka vozidla ocení při přejezdech mezi obcemi. Je z ní také velmi dobrý výhled,“ říká o výhodách nového vozidla jednatel Technických služeb Moravská Třebová Vítězslav Škrabal.

Další výhodou této nově pořízené techniky je možnost vážení odpadu přímo ve vozidle. „Dříve bylo docela jednoduché spočítat množství odpadu podle objemu popelnic, ale dnes mohou lidé používat i pytle s čárovým kódem. Množství se tak může lišit a proto je výhodou, když vozidlo před vjezdem do obce zaznamená hmotnost a to samé pak udělá na konci.Dostaneme tak přesný údaj, ze kterého se obcím vypočítávají náklady na svoz,“ říká Vítězslav Škrabal.

Technické služby Moravská Třebová budou toto nové vozidlo Scania používat ke svozu odpadu nejen v desetitisícovém městě, ale také v okolních 14 obcích. Ročně najede okolo 19 tisíc kilometrů a odveze 2 300 tun odpadu.

„Původně jsme jím chtěli nahradit stávající dosluhující techniku, ale současná situace nás nutí používat vozidla současně. Navýšili jsme proto počet řidičů a přidat chceme postupně i jednu směnu,“ komentuje nárůst množství odpadu Vítězslav Škrabal.

Zdroj: Scania Czech Republic s.r.o.

Fotogalerie

Další články o stejném modelu | Další články o stejné značce | Vstup do diskuze (0)   Tisk Facebook Twitter



Newsletter

Přejete si odebírat newsletter?





Partneři webu

scania-logo 134781

logomercedes 133902



Další články

  • První Tatra s autonomním řízením! Nový Force e-Drive FCEV zvládne jízdu bez řidiče

    Kopřivnická automobilka se společně s partnery pustila do vývoje zcela nového... >>

  • Nový Krone Giga LKW Typ 2 jde do provozu! Tato souprava má přes 25 metrů

    Společnost H. A. S. spol. s r. o. převzala zcela novou soupravu Krone Giga,... >>

  • Archion je nový výrobce na scéně! Stojí za ním Fuso, Hino, Toyota a Daimler Truck

    Mitsubishi Fuso a Hino Motors oznámily název nové holdingové společnosti.... >>

  • Scania spouští v Číně produkci nákladních automobilů v nové továrně za 2 miliardy eur!

    Nová čínská továrna v Rugao vytvoří přibližně 3000 pracovních míst a celý... >>

  • DAF rozšiřuje arzenál o nový 52tunový tovární podvozek 10×4

    Nová pětinápravová konfigurace vyráběná přímo na hlavní montážní lince... >>

  • Mercedes představil nový eActros 400. Vychází z eActrosu 600, nabídne vyšší zatížení

    Společnost Mercedes-Benz Trucks představila ve francouzském Molsheimu eActros... >>

  • Volvo bere 5 hvězd i v druhém hodnocení bezpečnosti nákladních vozidel Euro NCAP

    Automobilka Volvo Trucks obdržela 5hvězdičkové hodnocení pro těžká nákladní... >>

  • TATRA se představila na Dnech NATO

    V letošním roce se na letišti v Mošnově konal 25. ročník Dnů NATO a automobilka... >>




Menu

  • Novinky |
  • Truck |
  • Van |
  • Historie |
  • Časopisy |
    • Trucker
    • Doprava a silnice
  • Bus |

Newsletter
O nás

Vyhledávání

Právě
v prodeji
Trucker
č. 10/2025

Předplatné

Trucker

Novinky | Truck | Van | Historie | Časopisy | Bus |

Všechna práva vyhrazena © | 2011 - 2025 Redakce Trucker | Mapa stránek | Redakce stránek | Napište nám | Předplatné | RSS | GDPR | CMP | Autoři
design by zmares | system by SABRE |