Trucker

Ponořte se do světa užitkových vozidel

Trucker

Truck

Scania slaví úspěchy ve srovnávacích testech

-red- 18.02.2021 12:00

Scania 540 S

Společnost Scania se na podzim loňského roku zúčastnila v Německu dvou srovnávacích testů pořádaných odbornými časopisy. Nyní byly zveřejněny výsledky, které ukázaly, že 1000 Punkte Test i European Truck Challenge ovládl model 540 S.

„Vítězství v těchto srovnávacích testech je dalším důkazem vedoucího postavení společnosti Scania v odvětví dopravy,“ říká Stefan Dorski, výkonný viceprezident a vedoucí divize nákladních vozidel Scania. „Posouzení všech relevantních aspektů našich produktů pomocí vědeckých metod ze strany nezávislých a zkušených novinářů a jejich porovnání s našimi konkurenty přináší výsledky, které jsou pro potenciální zájemce o nákladní vozidla vysoce relevantní.“

1000 Punkte Test a European Truck Challenge patří mezi uznávané srovnávací testy těžkých nákladních vozidel. Jsou organizovány německými odbornými časopisy za účasti zkušených novinářů z různých zemí. Posuzují se jak vlastnosti kabiny, jako je prostor řidiče, pohodlí při spánku a hladina hluku, tak i další aspekty, v podobě ovladatelnosti na silnici, řazení a snadnost údržby.

Nákladní vozidla rovněž najedou více než 300 km na různých typech veřejných komunikací. Přitom jsou vybavena kalibrovanými zařízeními pro měření paliva, která potvrzují skutečnou spotřebu s maximální přesností. V rámci každého aspektu jsou následně přidělena odpovídající skóre, jež tvoří finální výsledek jednotlivých nákladních vozidel.

„V obou těchto testech jsme získali nejvyšší celkové skóre. Osobně jsem ale nejvíce hrdý na skutečnost, že naše nákladní vozidlo má nejnižší spotřebu paliva a současně nabízí nejvyšší průměrnou rychlost,“ uvádí Dorski. „To jen podtrhuje vysokou efektivitu dopravy, která je společnosti Scania vlastní. Nejen že tak naši zákazníci budou těžit z vynikajícího výsledku, ale jedná se také o významný příspěvek – tady a teď – v boji proti klimatickým výzvám způsobeným emisemi CO2, jimž svět čelí.“

1000 Punkte Test, který organizuje Michael Kern, je publikován v několika odborných časopisech, včetně „Lastauto Omnibus“. Porovnání se konalo v říjnu 2020 s vozidly Scania 540 S, MAN TGX 18.510 BLS a Mercedes Actros 1853 LS. European Truck Challenge, za nímž stojí Hans-Jürgen Wildhage, je publikován v „KFZ Anzeiger“ a několika dalších časopisech. Testu pořádaného v listopadu 2020 se zúčastnila nákladní vozidla DAF XF 530, Scania 540 S, MAN TGX 18.510 BLS a Mercedes Actros 1853 LS.

Zdroj: Scania Czech Republic s.r.o.

Fotogalerie

Další články o stejné značce | Vstup do diskuze (0)   Tisk Facebook Twitter



Newsletter

Přejete si odebírat newsletter?





Partneři webu

scania-logo 134781

logomercedes 133902



Další články

  • MAN představil nové karosářské verze modelu TGE, můžete ho mít i jako pseudotahač návěsu!

    Vůz na úvodní fotografii vypadá jako třínápravové TGE, nenechte se ale zmýlit.... >>

  • Great Wall představil nový hybridní tahač G1050 s celkovým výkonem přes 1000 koní!

    Čína opět posouvá hranice. Po čistě naftovém modelu Shacman X6000 o výkonu 840... >>

  • Scania, MAN, VW a International spojily své síly, budou mít společné vývojové centrum

    Skupina Traton, tedy divize nákladních automobilů koncernu Volkswagen, učinila... >>

  • Nový Unimog U 219 Low nabídne praktičtější sníženou výšku nakládací hrany!

    Divize Mercedes-Benz Special Trucks rozšiřuje portfolio nosičů nářadí Unimog o... >>

  • Nový Ford F-Max Gen2: o více než 11 procent úspornější díky zbrusu nové technice!

    F-Max zabojuje o své místo na evropském trhu novou druhou generací, která na... >>

  • Nové řízení Volvo Dynamic Steering umí stabilizovat vozidlo při prasknutí pneumatiky!

    Švédská automobilka představila zdokonalený systém VDS, který umí detekovat... >>

  • UTA Edenred pokračuje v sérii akcí Champ on the Road a děkuje řidičům za jejich práci

    Přední poskytovatel služeb mobility pro dopravce v Evropě – společnost UTA... >>

  • Iveco odhalilo novou verzi modelu S-eWay, díky novým akumulátorům slibuje dojezd 600 km

    Pozoruhodná není pouze 97procentní využitelnost celkové kapacity 603... >>




Menu

  • Novinky |
  • Truck |
  • Van |
  • Historie |
  • Časopisy |
    • Trucker
    • Doprava a silnice
  • Bus |

Newsletter
O nás

Vyhledávání

Právě
v prodeji
Trucker
č. 5-6/2025

Předplatné

Trucker

Novinky | Truck | Van | Historie | Časopisy | Bus |

Všechna práva vyhrazena © | 2011 - 2025 Redakce Trucker | Mapa stránek | Redakce stránek | Napište nám | Předplatné | RSS | GDPR | CMP | Autoři
design by zmares | system by SABRE |