Trucker

Ponořte se do světa užitkových vozidel

Trucker

Truck

Systém Kögel Telematics se stane sériovou výbavou

-red- 20.05.2021 08:00

Otevřená rozhraní jsou u systému Kögel Telematics již dlouho samozřejmostí.

Společnost Kögel oficiálně potvrdila, že sériově vybaví všechny vlastní typy vozidel svým telematickým systémem Kögel Telematics pro návěsy. Provozovatelé vozových parků tím dosáhnou maximální transparentnosti a naprosté kontroly nákladů.

Společnost Kögel vybaví od června všechna vozidla sériově z výroby vlastním telematickým systémem Kögel Telematics pro návěsy. „Toto rozhodnutí jsme učinili s ohledem na aktuální a nadcházející požadavky v oblasti návěsů. Dáváme tím našim zákazníkům do ruky účinný nástroj, jehož pomocí mohou mít neustálou úplnou kontrolu mimo jiné nad stavem vozového parku návěsů, nákladu, ale i provozních nákladů,“ vysvětluje Massimo Dodoni, ředitel pro After Market / nadstandardní služby / vývoj obchodu na mimoevropských trzích. „Tím v plném obsahu naplníme heslo naší společnosti ‚Economy meets Ecology – Because we care‘.“ Středem zájmu společnosti Kögel jsou zákazníci a jejich potřeby.

Kögel Telematics přispívá ke snižování nákladů vozového parku optimalizovanými a preventivními procesy servisu a údržby, a tím umožňuje ještě hospodárnější využití vozidel. Bezvadný technický stav návěsu zajistí optimalizaci spotřeby paliva tahače. Tím dochází ke snížení emisí CO2 a škodlivin.

Kögel Telematics je vybaven otevřenými rozhraními pro všechny běžné portály telematických systémů

Díky otevřeným rozhraním systému Kögel Telematics získají například i provozovatelé smíšených vozových parků s návěsy bez problémů a přehledně všechna telematická data pro svůj vozový park – a to zcela nezávisle na preferovaném telematickém portálu. „Pouze standardizovaná a otevřená rozhraní a kompatibilita se systémy dalších dodavatelů zaručí efektivní správu vozového parku,“ říká Dodoni.

Přístup k mnoha údajům z návěsu v reálném čase

Vlastní telematika návěsů Kögel, zvaná Kögel Telematics, je systém speciálně přizpůsobený pro návěsy Kögel. Cenově dostupná, moderní a spolehlivá návěsová telematika Kögel poskytuje přístup k údajům o EBS návěsu, poloze, chlazení, pneumatikách a návěsu v reálném čase.

Díky databázi Kögel Telematics-Connectivity je možné nejen zobrazit všechny zaznamenané údaje prostřednictvím přehledného, názorného webového portálu Kögel nebo jiných systémů správy vozového parku, ale je možné je zároveň v reálném čase importovat do stávajících procesů a různých softwarových systémů. Tato data lze v případě potřeby vyhodnotit prostřednictvím webového portálu Kögel Telematics a všech dalších běžných systémů.

Kromě toho je možné nastavit alarmy na webovém portálu Kögel Telematics, které podle přání informují oddělení přepravy, servis nebo vedení vozového parku SMS zprávou nebo e-mailem o definovaných odchylkách v nastavených parametrech – ať už jde o odchylku vozidla od trasy (geofencing) nebo například odchylku od požadované teploty.

Systém Kögel Telematics je dostupný pro všechny typy vozidel společnosti Kögel

Podle typu návěsu se samozřejmě mění balíčky telematického systému i možnosti přenášených dat, volitelné hardwarové vybavení a ceny.

Zdroj: Kögel Trailer GmbH

Fotogalerie

Další články o stejné značce | Vstup do diskuze (0)   Tisk Facebook Twitter



Newsletter

Přejete si odebírat newsletter?





Partneři webu

scania-logo 134781

logomercedes 133902



Další články

  • Může elektrická popelářská Scania změnit zažité zvyky obyvatel?

    Vesnička Ostermundigen na předměstí švýcarského Bernu uvedla do provozu dvě... >>

  • Tohle je první pětinápravová Scania na světě s jedinou poháněnou zadní nápravou!

    Scania poprvé vyrobila pětinápravový podvozek s pouze jednou poháněnou zadní... >>

  • Speciál Tatra Phoenix 16x16 míří k protinožcům, ponese plošinu Bronto Skylift

    Ve spolupráci s australským dealerem Offroad Trucks Australia vzniká mimořádný... >>

  • Volvo Trucks hlásí milník. Prodalo už přes 10 000 nákladních vozidel na plynový pohon

    Rok 2025 byl pro Volvo dosud nejúspěšnějším rokem v prodeji plynových... >>

  • Scania Česká republika: jak se švédské značce dařilo v roce 2025?

    České zastoupení automobilky Scania uzavřelo loňský rok se stabilními... >>

  • DAF představil přísně limitovanou sérii vlajkové lodi, dostala jméno XG+ Emerald Edition

    Nizozemská automobilka DAF Trucks odhalila novinku se zvláštní výbavou a... >>

  • Scania s kabinou typu L prošla programem „Safer Trucks“ Euro NCAP. Obstála?

    Stručně a jasně. Na jedničku s hvěz… vlastně rovnou pět hvězd, „eLko“ totiž... >>

  • DAF rozšiřuje nabídku o další elektrické náklaďáky. Troufnou si i do terénu!

    Počátkem roku představila nizozemská značka elektrické tahače XG Electric a XG+... >>




Menu

  • Novinky |
  • Truck |
  • Van |
  • Historie |
  • Časopisy |
    • Doprava a silnice
    • Trucker
  • Bus |

Newsletter
O nás

Vyhledávání

Právě
v prodeji
Trucker
č. 1-2/2026

Předplatné

Trucker

Novinky | Truck | Van | Historie | Časopisy | Bus |

Všechna práva vyhrazena © | 2011 - 2026 Redakce Trucker | Mapa stránek | Redakce stránek | Napište nám | Předplatné | RSS | GDPR | CMP | Autoři
design by zmares | system by SABRE |