Trucker

Ponořte se do světa užitkových vozidel

Trucker

Van

Nový Volkswagen Multivan přijíždí k českým prodejcům

-red- 18.01.2022 08:00

Volkswagen Multivan

Značka Volkswagen Užitkové vozy zahajuje na českém trhu prodej zcela nové generace legendárního modelu Multivan. Pro zákazníky budou u prodejců připraveny první předváděcí vozy Multivan ke zkušebním jízdám.

Nový Multivan navazuje na své předchůdce a díky mimořádně prostornému, a ještě variabilnějšímu interiéru je všestranně využitelný pro rodinu, volný čas i podnikání. Tyto tradiční přednosti navíc spojuje s inovativní technikou a bohatou výbavou. Nový Multivan láká české zákazníky také na výhodné ceny, které začínají již od 1 202 104 Kč se vstupní motorizací 1.5 TSI 100 kW, od 1 297 170 Kč s turbodieselem 2.0 TDI 110 kW a od 1 436 876 Kč včetně DPH v případě nejvýkonnější varianty Multivan eHybrid s inovativním plug-in hybridním pohonem.

„Den D pro všechny fanoušky Multivanu je tady, protože na český trh přichází zcela nová generace této všestranné automobilové legendy,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „Nový Multivan bude připraven u našich prodejců ke zkušebním jízdám. Naši zákazníci se tak mohou na vlastní kůži přesvědčit o obrovském vývojovému skoku, který nový Multivan udělal z hlediska komfortu a bezpečnosti cestujících. A důkladná prohlídka interiéru odhalí řadu sofistikovaných detailů, s nimiž bude každodenní život na cestách ještě snadnější a příjemnější.“

Volkswagen Multivan se představuje ve zcela nové podobě

Zákazníci mohou nový Multivan objednávat se dvěma délkami karoserie (4 973 mm, resp. 5 173 mm), třemi stupni výbavy (Multivan, Life a Style) a čtyřmi různými motory ve spojení s automatickou převodovkou DSG. Kromě zážehových motorů 1.5 TSI 100 kW a 2.0 TSI 150 kW je k dispozici turbodiesel 2.0 TDI 110 kW a plug-in hybridní pohon eHybrid 1.4 TSI s nejvyšším celkovým výkonem 160 kW, který stojí na vrcholu nabídky.

Ceny začínají již od 1 202 104 Kč (Long: 1 242 576 Kč) v případě vstupní verze Multivan 1.5 TSI. Vznětový Multivan 2.0 TDI se dodává za ceny od 1 297 170 Kč (Long: 1 337 593 Kč). Vyšší nároky na jízdní dynamiku uspokojí nový Multivan 2.0 TSI, nabízený s cenami od 1 329 932 Kč (Long: 1 372 451 Kč), a Multivan eHybrid, který stojí od 1 436 876 Kč včetně DPH (Long: 1 479 396 Kč) a je nejen nejvýkonnější, ale také nejhospodárnější variantou.

Nový Multivan je ideálním automobilem pro rodiny i aktivní sportovce, dokonale splňuje nejrozmanitější požadavky na mobilitu. Nově vyvinutý systém sedadel umožňuje ještě větší variabilitu vnitřního prostoru. Pohodlí v něm nalezne až sedm osob včetně řidiče. Je-li nutné přepravit velké množství zavazadel či jiného nákladu, lze v novém Multivanu vytvořit opravdu velkorysý zavazadlový prostor o objemu až 4 053 litrů v případě varianty Long.

Ovládací, zobrazovací, informační a zábavní systémy nového modelu Multivan využívají nejvyspělejší technologie v oblastech digitalizace a konektivity. Výrazně rozšířenému portfoliu asistenčních systémů vévodí inovativní IQ.DRIVE Travel Assist, který umožňuje částečně automatizovanou jízdu v celém rozsahu provozních rychlostí. Bezpečnost zvyšuje také technologie Car2X, jež komunikuje s ostatními vozidly a dopravní infrastrukturou, a na základě získaných dat upozorňuje řidiče na případné úseky se zvýšeným rizikem nehody.

Zdroj: Volkswagen Užitkové vozy

Fotogalerie

Další články o stejném modelu | Další články o stejné značce | Vstup do diskuze (0)   Tisk Facebook Twitter



Newsletter

Přejete si odebírat newsletter?





Partneři webu

scania-logo 134781

logomercedes 133902



Další články

  • Business Days Citroën je zajímavá bezúročná nabídka značky pro firemní klienty

    Od 1. října do 30. listopadu probíhá podzimní akce Business Days Citroën, v... >>

  • Nový Renault 4 odteď i jako originální užitková verze bez zadních sedadel

    Původní R4 Fourgonnette z roku 1972 má nástupce! Sice na zádi nenosí plechovou... >>

  • Peugeot Expert a Traveller nově také s 2.2 BlueHDi o výkonu 150 nebo 180 koní!

    Chyběli vám v Peugeotech velké naftové motory? Pak máme dobré zprávy! Expert... >>

  • Volkswagen dále rozšiřuje nabídku verzí vycházejících z nové generace Transporteru

    Po klasické dodávce a verzi Kombi přichází hned tři nové varianty: valník s... >>

  • Nový Renault Vision 4Rescue je koncept velitelského centra pro podporu záchranných složek

    Renault a Software République představili studii založenou na elektromobilu 4... >>

  • Elektrická Kia PV5 s bočním vstupem se speciální rampou je novinka pro vozíčkáře

    Kia ve spolupráci s britskou společností Motability Operations Ltd. představila... >>

  • Fiat Professional rozšiřuje nabídku lehkých užitkových vozidel o nový model Tris

    Model Tris je první elektrická tříkolka Fiatu a primárně cílí na trhy Afriky a... >>

  • Ford odhalil novou verzi elektrického E-Transitu Custom s pohonem obou náprav

    Divize užitkových automobilů Ford Pro brzy rozšíří nabídku řady elektrických... >>




Menu

  • Novinky |
  • Truck |
  • Van |
  • Historie |
  • Časopisy |
    • Trucker
    • Doprava a silnice
  • Bus |

Newsletter
O nás

Vyhledávání

Právě
v prodeji
Trucker
č. 10/2025

Předplatné

Trucker

Novinky | Truck | Van | Historie | Časopisy | Bus |

Všechna práva vyhrazena © | 2011 - 2025 Redakce Trucker | Mapa stránek | Redakce stránek | Napište nám | Předplatné | RSS | GDPR | CMP | Autoři
design by zmares | system by SABRE |